Roche CEETRIS Hasta Dernekleri Buluşması’nın 2.sine Katıldık

Roche şirketinin İsviçre’deki merkezi tarafından 50 civarında ülkeden hasta derneklerinin katılımıyla düzenlenen 2. CEETRIS PAG Sanal Toplantısı’na katıldık.

Tomislav Longinovic’in konuşmacı olduğu toplantıda Covid-19 sürecinde hastaları ve ailelerini etkileyen belirsizlik, endişe ve korkulara yer verildi. Endişe Çağı olarak da adlandırıldığını belirten Longinovic, bu endişeler ile mücadele için öncelikle içinde bulunulan durumun inkar edinilmemesi, medyanın ve haberlerin sürekli takibinden kaçınılması, günlük rutinlerde iş, aile ve spor için dengeli zaman ayrılması gibi konuların önemli olduğunu ifade etti.

CEETRIS Nedir?

Roche şirketi içinde Orta ve Doğu Avrupa, Rusya ve Hindistan bölgesini içeren bölüme verilen isimdir. CEETRIS tarafından Haziran ayında düzenlenen ilk Hasta Dernekleri toplantısına dair haberimizi okumak için tıklayınız.

Konuşmacı Hakkında 

ABD’deki University of Wisconsin-Madison’da Karşılaştırmalı Edebiyat ve Görsel Kültür alanında çalışan Prof. Dr. Longinovic’in çalışma alanları arasında depresyonun üzerinden gelme ve endişeyi azaltma teknikleri bulunuyor.