Bağış ve Destek

SMA Benimle Yürü Derneği bağış ve desteklerinizi bekliyor!

SMA Benimle Yürü Derneği, SMA hastaları, aileleri ve gönüllüleri tarafından kurulmuş olan ve Türkiye’deki bütün SMA hastalarının ihtiyaçlarına hizmet edebilmek için faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.

 

SMA Benimle Yürü Derneği’ne destek olarak, SMA hastalarının tıbbi ihtiyaçlarını karşılamalarına, hayatlarının kolaylaştırılmasına, tedavi imkânlarına ulaşmalarına, hasta ailelerinin ve toplumun bilinçlendirilmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Bağış sistemimiz iyzico alt yapısının güvencesi altındadır.


Banka Havalesi ile Bağış

Spinal Müsküler Atrofi Benimle Yürü Derneği
Ziraat Bankası İstanbul Ferhatpaşa Şubesi

TL Hesabı

 • Hesap No: 2444-82095052-5001
 • IBAN: TR85 0001 0024 4482 0950 5250 01

EURO Hesabı

 • Hesap No: 2444-82095052-5003
 • SWIFT Kodu: TCZBTR2A
 • IBAN: TR31 0001 0024 4482 0950 5250 03

USD Hesabı

 • Hesap No: 2444-82095052-5004
 • SWIFT Kodu: TCZBTR2A
 • IBAN: TR04 0001 0024 4482 0950 5250 04

 

Kredi Kartı ile Bağış

Kredi kartı ile bağış yapmak için Fonzip platformu üzerindeki sayfamızı ziyaret ediniz:

https://fonzip.com/sma/sma-benime-yuru-dernegi


Kurban bağışlarınızla SMA hastalarının elinden tutabilir, bu zorlu mücadelede engelleri aşmalarına yardım edebilirsiniz.
Kredi kartı ile bağış yapmak için tıklayın ayrıca yukarıda yer alan banka hesabı bilgilerine EFT/Havale yaparak SMA hastalarının elinden tutabilirsiniz(Kurban Bayramı bağışlarınız SMA hasta ve ailelerine destek amaçlı bağış olarak kabul edilecektir).


E-Sertifikalar ve E-Kartlar

Sevgi Varsa, İyilik de Vardır. (Babalar Günü Hediye Sertifikaları)

Babanıza verebileceğiniz en güzel hediye bir başka babanın evladına el uzatmanızdır. Alacağınız Babalar Günü sertifikaları SMA hastalarının hayatına dokunsun.

Hediye edebileceğiniz Babalar Günü sertifikaları için tıklayın.


Ailelerimizden Gelen İhtiyaç Talepleri

SMA hastalarının ihtiyaç duydukları medikal cihaz / malzemelere ulaşmalarına destek olmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Her bir sayfa ihtiyacını belirtip, derneğimiz tarafından ihtiyacı teyit edilen bir SMA hastasına aittir.

Destek olmak istediğiniz SMA hastası ve ailesi hakkındaki linke tıklayarak medikal cihaz / malzeme ihtiyaçlarına ulaşmalarına destek olabilirsiniz.


Mersin’de yaşayan SMA tip 1 hastası Nisanur Varol’un vücudunda oluşan sekresyonları daha kolay atıp, enfeksiyona dönmesini önlemek ve daha rahat nefes almasını sağlamak için ihtiyacı olan vest isimli cihaza ihtiyacı vardır..

SMA hastası Nisanur Varol’un bu ihtiyacına ulaşmasına yukarıdaki kredi kartıyla ödeme panelini kullanarak destek olabilirsiniz. EFT / Havale yoluyla destek olmak için açıklama kısmına “NisanurVarol” yazarak, yukarıda bilgileri verilmiş olan dernek resmi banka hesaplarımıza bağışta bulunabilirsiniz.

Kredi kartı ile destek için: Nisanur Varol | Spinal Müsküler Atrofi Benimle Yürü Derneği | Fonzip


Mersin’de yaşayan SMA tip 1 hastası Elifsu Uçarkuş’un hayata daha aktif katılabilmesi ve daha iyi yaşam standartları için medikal ihtiyaçları var. SMA hastası Elifsu Uçarkuş’un bu ihtiyacına ulaşmasına yukarıdaki kredi kartıyla ödeme panelini kullanarak destek olabilirsiniz. EFT / Havale yoluyla destek olmak için açıklama kısmına “Elifsu” yazarak, yukarıda bilgileri verilmiş olan dernek resmi banka hesaplarımıza bağışta bulunabilirsiniz.

Kredi kartı ile destek için: Elifsu Uçarkuş | Spinal Müsküler Atrofi Benimle Yürü Derneği | Fonzip


Muş’da yaşayan SMA Tip 3 hastası Yusuf Atalay’ın, hayata daha aktif katılabilmesini sağlamak için bir akülü tekerlekli sandalye ihtiyacı karşılanarak ailesine teslim edilmiştir.

Yusuf Atalay’ın ihtiyacına ulaşmasına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


Denizli’de yaşayan SMA Tip 1 hastası Gözde Halaç’ın sekresyonlarını daha rahat atıp, daha rahat soluk almasını sağlamak için öksürtme cihazına ihtiyacı karşılanarak ailesine teslim edilmiştir.

 

Gözde Halaç’ın ihtiyacına ulaşmasına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


Tekirdağ’da yaşayan SMA Tip 2 hastası Betül Temtek’in sekresyonlarını daha rahat atıp, daha rahat soluk almasını sağlamak için öksürtme cihazına ihtiyacı karşılanarak ailesine teslim edilmiştir.

 

Betül Temtek’in ihtiyacına ulaşmasına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


Bursa’da yaşayan SMA Tip 2 hastası Miraç Efe Turan’ın sekresyonlarını daha rahat atıp, daha rahat soluk almasını sağlamak için öksürtme cihazına ihtiyacı karşılanarak ailesine teslim edilmiştir.

Miraç Efe Turan’ın ihtiyacına ulaşmasına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


Mersin’de yaşayan SMA tip 1 hastası Elif Su Uçarkuş’un hayata daha aktif katılabilmesini sağlayacak olan engelli puseti ihtiyacı için gerekli olan meblağ tamamlanmıştır.Ürün siparişi verilmiş ve tedarik süreci beklenmektedir, aileye teslim olduğunda yine buradan bilgisi paylaşılacaktır.

Elif Su’nun ihtiyacına ulaşmasına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


Mersin’de yaşayan 3 yaşındaki 1. tip SMA hastası Nisanur Varol’un, omurilik sistemini destekleme, ayakta kendi başına durabilmesini ve yürüme aşamasını destekleyici bir ekipman olan Ayakta Durma Sehpası ihtiyacı karşılanarak ailesine teslim edilmiştir.

Nisanur’un ihtiyacına ulaşmasına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


 

Mersin’de yaşayan 8,5 yaşındaki 1. tip SMA hastası Rana Atardağ’ın, tedavisinden daha çok fayda sağlaması, iyileşme sürecinin hızlanması ve hayatını daha konforlu sürdürebilmesi için, ayakta durma sehpası, oturma sistemi ve özel çocuk banyo seti ihtiyaçları karşılanarak ailemize teslim edilmiştir.

Rana’nın ihtiyacına ulaşmasına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


 

Diyarbakır’da yaşayan 10 yaşındaki SMA Tip-2 hastası Arda Ayşin’in sosyal hayata daha aktif katılmasını sağlamak için, akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyaçı temin edilerek ailesine teslim edilmiştir.

Arda’nın ihtiyacına ulaşmasına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


İzmir’de yaşayan 3 yaşındaki 1. tip SMA hastası Süleyman Özdemir’in, vücudunda oluşan sekresyonları daha kolay atıp, enfeksiyona dönmesini önlemek ve daha rahat nefes almasını sağlamak için ihtiyacı olan Vest isimli cihaz temin edilerek ailesine teslim edilmiştir.

Süleyman’ın ihtiyacına ulaşmasına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


Bursa’da yaşayan 5 yaşındaki 1. tip SMA hastası Betül Nisa Açil’in, vücudunda oluşan sekresyonları daha kolay atıp, enfeksiyona çevirmesini önlemek ve daha rahat nefes almasına yardımcı olmak için ihtiyacı olan Vest cihaz ihtiyacı karşılanarak ailesine teslim edilmiştir.

Betül Nisa’nın ihtiyacına ulaşmasına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


İzmir’de yaşayan 7 yaşındaki 2. tip SMA hastası Bedirhan Görenti’nin sosyal hayata daha aktif katılmasını sağlamak ve ikinci kişilerden bağımsız hayatını sürdürebilmek için ihtiyaç duyduğu akülü sandalye ihtiyacı karşılanarak ailesine teslim edilmiştir.

Bedirhan’ın ihtiyacına ulaşmasına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


1. tip SMA hastası Ayşe Mina’nın, vucüdunda oluşan sekresyonları daha kolay atıp, enfeksiyona dönmesini önlemek ve daha rahat nefes almasını sağlamak için ihtiyaç duyduğu Vest cihaz ihtiyacı karşılanmıştır.

Mina’nın ihtiyacına ulaşmasına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


Kayseri’de yaşayan 11 yaşındaki 2. tip SMA hastası Suna Aydın’nın sosyal hayata daha aktif katılmasını sağlamak için gereken akülü tekerlekli sandalye ihtiyacı karşılanmış ve hastamıza ulaştırılmıştır.

Suna’nın ihtiyacına ulaşmasına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


İhtiyaç duyulan 2 adet akülü sandalye temin edilerek, bayramdan önce SMA hastası kardeşlerimize ulaştırıldı.

Zümra Meryem ve Recep Taha kardeşlerin ihtiyaçlarına ulaşmalarına destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.


 • Yaptığım bağış nasıl kullanılacak ?
  • Yaptığınız bağış öncelikle ihtiyaç sahibi hastanın medikal / cihaz malzemeye olan ihtiyacının giderilmesi için kullanılacaktır.
 • Bağışımın ihtiyaç sahibine ulaştığından nasıl haberdar olacağım ?
  • Bağışınız sayesinde temin edilen Medikal cihaz / malzeme temin edilip ihtiyaç sahibine ulaştığında web sitemizden bilgisi paylaşılacaktır.
 • Bağış miktarının Medikal cihaz / malzeme ücretinden eksik veya fazla olması durumunda ne yapılacak ?
  • Bağışın Medikal cihaz / malzeme bedelinden eksik olması halinde derneğin mali kaynakları ölçüsünde eksik kısım tamamlanır.Diğer halde bağışlar ile oluşadan meblağdan kalanı sırasıyla önce söz konusu Medikal cihaz / malzeme temini, bakımı, tamiri, ilgili hastaya ve ondan sonraki hastalara ulaşımı gibi giderler için ve en son derneğin diğer yasal amaçları için kullanılır.
 • Neden bağış yapmalıyım ?
  • Medikal cihaz / malzeme kullanılabilir durumda olduğu ölçüde derneğimiz tarafından sahibine zimmetlenmekte, ilgili hastanın ihtiyacının sonlandığı zaman diğer ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere takip edilmektedir.Bu nedenle yapmış olduğunuz bağış birden çok hastanın hayatını kolaylaştıracak, hatta kimi zaman kuratacaktır.