Roche Türkiye ile SMA Konusunda Bir Toplantı Yaptık

Roche Türkiye ofisi ile çevrimiçi toplantıda bir araya gelerek SMA ilaçları alanındaki çalışmaları ve projelerindeki gelişmeler hakkında konuştuk.

Roche tarafından geçtiğimiz yıl açılan Birlikte Mümkün sitesi ve bu kapsamdaki projeler ele alındı.

Şirketin dünya ölçeğinde sürdürdüğü “SMA My Way” (Benim Tarzımda SMA) projesinin parçası olacak bir çalışma Türkiye’de de başlatılıyor. Proje kapsamında gerçek hayat öykülerine dayanan hikayeleri gerçek kişiler olmadan canlandırma yoluyla videolar çekilecek, diğer hastalara ve ailelere ilham olması açısından bu videolar Birlikte Mümkün platformunda paylaşılacak. 

Yine Birlikte Mümkün platformunda hekimlerle hazırladıkları kısa bilgilendirme videoları olacağını ve 1-2 ay içinde bunların platforma yükleneceğini söylediler. Ayrıca aynı ortamdan psikolojik destek konusunda da çalışmalar yapılabileceğini belirttiler.

Roche Türkiye ofisinden ilgililer, bu platform üzerinden Covid-19 salgını döneminde fizyoterapiye gidemeyen SMA hastaları için, ailelere evde yapılabilecek hareketler ile ilgili eğitim videoları çekilebileceğini belirttiler. Projenin ilerleyen dönemlerinde hastalara evde fizyoterapi desteğinin – gerekli planlamalar yapılıp, gerekli izinler alındıktan sonra – sağlanabileceğinin de ifade ettiler.

Derneğimiz ilaç şirketleri ve ilgili paydaşlarla SMA hastalarının ve ailelerinin yararına olacak projeler kapsamında görüşmeyi ve çalışmalar yürütmeyi sürdürecektir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan sayfanın / haberin tüm hakları SMA Benimle Yürü Derneği’ne aittir. Kaynak gösterilse veya aktif bir bağlantı verilse dahi sayfanın / haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz. Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılır.