Derneğimiz, Roche’un Berlin’de Yapılacak Dernekler Buluşması Olan IEEPO’ya Davet Edildi

Türkiye’de nadir hastalıklar alanının öncü sivil toplum kuruluşu olan SMA Benimle Yürü Derneği, Roche tarafından 17-19 Mart 2020 tarihlerinde Berlin’de gerçekleştirilecek olan IEEPO etkinliğine davet edilen ülkemizden dört dernekten biri oldu.

Açılımı “International Experience Exchange for Patient Organizations” – “Uluslararası Hasta Dernekleri Tecrübe Paylaşımı” olan Roche IEEPO 2020 etkinliği’ne elliden fazla ülkeden 220 civarında sivil toplum kuruluşunun katılacak. İki tam gün sürecek olan konferans her yıl başka bir şehirde düzenleniyor ve tüm alanlardan hasta derneklerini ve temsilcilerini kapsıyor.

Toplantının konusu: “From Chance To Choice: Creating the Future of Healthcare Together” (Tesadüften Seçine, Sağlık Alanının Geleceğini Birlikte Oluşturmak) olarak belirlenmiş durumda. Bu konu çerçevesinde, verinin gücü, sağlıkta dijitalleşme ve gelişen dünyada hasta derneklerinin kişiselleşmiş sağlık hizmetlerindeki rolü gibi konulara odaklanılması amaçlanıyor.

Derneğimiz, bu konferansta sunum ve panellerde katılımın yanı sıra, poster sunumu yapacak ve tartışma gruplarında yer alacak. Derneğimizin oturum başkanlığını yürüteceği 30 dakikalık “güncel konu” (hot topic) toplantısının başlığı ise “Gen Tedavilerinin Faydaları ve Karşılaşılan Zorluklar” olacak.

Etkinliğe ülkemizden davet edilen diğer dernekler şunlar:

  • Kanser Savaşçıları Derneği
  • Türkiye Hemofili Derneği
  • Pembe İzler Derneği

IEEPO’nun ana sayfasına ulaşmak için tıklayınız.