“SMA Mevcut Durum Raporu”nun Ocak 2019 Sayısı Yayınlandı

SMA Benimle Yürü Derneği’nin kurucuları dernekleşme döneminden önce de SMA alanındaki durumu günü gününe yansıtan raporlar hazırlamakta ve bunları yetkililere sunmaktaydılar.

Bu raporun en önemli özelliği akademik bir özenle ve herkes tarafından anlaşılabilir şekilde hazırlanmasıydı. Akademik özenden kastımız verilen bütün bilgilerin kaynağının olması, bilimsel temeller ve güncel bilgilere dayanmasıydı.

Anlaşılabilirlikten kastettiğimiz ise tıbbi ve ilmi ayrıntılara vakıf olması veya zaman ayırması mümkün olmayan muhataplara yönelik olan, talepleri ve konunun özünü içeren “özet” bölümlerine yer verilmesiydi.

Dernekleşme sonrasında bu çalışma düzenli hale getirildi ve aynı şekilde bürokratlara, siyasetçilere ve akademisyenlere düzenli olarak iletildi. 2018 yılı sonu itibariyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan SGK Başkanı Selim Bağlı’ya kadar tüm yetkili ve ilgililerin masasında raporumuzun bulunduğunu belirtmek yeterli olacaktır.

Raporumuzun Ocak 2019 tarihli güncel sürümünü temin etmek için dernek yöneticilerimiz ile temasa geçebilirsiniz.