Yangın Bölgelerinde Yaşayanlar İçin Önemli Duyuru

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yangınlardan etkilenen bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Bakan Bilgin, 28/7/2021 tarihinde Adana ili Aladağ, İmamoğlu, Karaisalı ve Kozan ilçeleri, Antalya ili Manavgat, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa ilçeleri, Mersin ili Aydıncık ve Silifke ilçeleri, Osmaniye ili Merkez ve Kadirli ilçeleri ile 29/7/2021 tarihinde Muğla ili Marmaris, Bodrum, Milas, Köyceğiz ve Seydikemer ilçelerinde meydana gelen orman yangınlarının genel hayatı etkilediğini, bu nedenle bu yerlerin afet bölgesi ilan edilmesi dolayısıyla yangınlardan etkilenen işyeri ve sigortalıların sosyal güvenlik prim borçlarının ödeme sürelerinin erteleneceğini açıkladı.

Bakan yazılı açıklamasında şunları söyledi:

Adana, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Muğla illerimizde çıkan yangınlardan etkilenen ilçelerimizdeki işyeri ve sigortalıların sosyal güvenlik prim borçlarının ödeme sürelerini erteliyoruz.

Yangınlardan etkilenen vatandaşlarımızın ilaçlarına erişimi için de gereken tedbiri aldık.

Kronik hastalığı olanların süresi biten raporları geçerli sayılarak ilaç ve tıbbi malzemeleri karşılanmaya devam edilecek. Evleri zarar gören vatandaşlarımız da en yakın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne veya Sosyal Güvenlik Merkezine başvurarak ilaçlarını temin edebilirler.

Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Devletimiz tüm kurumları ve imkanlarıyla sahadadır. Bu zor günleri el ele atlatacak, yaralarımızı birlikte saracağız.

Yasal Uyarı: Yayınlanan sayfanın / haberin tüm hakları SMA Benimle Yürü Derneği’ne aittir. Kaynak gösterilse veya aktif bir bağlantı verilse dahi sayfanın / haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz. Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılır.