SMA Hastası Bekir Albay’ın Okuldaki Başarısı Ulusal Basına Yansıdı

Milli Eğitim Vakfı (MEV) Gökkuşağı Özel Eğitim İlkokulu’nun 2. sınıf öğrencisi omurilik felçli Nurullah Salih ile 4. sınıf öğrencisi Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastası Bekir Balkan, çalışma azimleri ve ailelerinin desteğiyle engellerini aşarak örnek bir başarıya imza attı.

Minik öğrenciler okullarında ve değerlendirme sürecinde gösterdikleri başarıyla genel zihinsel yetenek alanında Bilim ve Sanat Merkezleri’ne (BİLSEM) girmeye hak kazandılar.

SMA hastası Bekir’in babası Ümit Albay oğlunun BİLSEM’e yerleştiğini öğrendiğinde çok mutlu olduğuna dikkati çekti. Okul, hastane ve sokakların bir kısmının engellilere uygun olmadığına işaret eden Albay, şunları söyledi:

Oğlumuzun engelini öğrendiğimizde, eğitimi ikinci, sağlığı birinci planda tutmaya karar vermiştik. Eşimle, ‘çocuğumuzu huzurlu, mutlu ve özgüvenli yetiştirelim’ demiştik. Çocuğumuzu bu şekilde yetiştirmemiz eğitiminde de fayda sağladı.

Okulumuzun fiziki şartları engelli öğrencilere uygun olduğu ve kaynaştırma okulu olduğu için çocuğum rahatlıkla eğitim alabiliyor. Biz bu fiziki şartların ülkemizdeki tüm kurumlarda, hastanelerde, tiyatro, sinema gibi yerlerin tümünde olmasını bekliyoruz.

SMA mücadelesinde yıllardan beri dahil olan Albay ailesini ve Bekir Balkan’ı (nam-ı diğer Beko) SMA Benimle Yürü Derneği olarak biz de gönülden tebrik ediyoruz.

Anadolu Ajansı’nın internet sayfasında yayınlanan haberin tamamını okumak için tıklayınız.