Medikal Destek Kolilerimiz Sahiplerine Ulaştı

Türkiye’nin sağlık alanında hizmet veren öncü Sivil Toplum Kuruluşu olarak Covid-19 salgınında ilk vakanın açıklandığı günden bu yana tüm sahayı sıcağı sıcağına takip ediyoruz. Düzenli sağlık hizmeti almak zorunda olan hastalarımızın sorunlarının asgari ölçekte kalması için çalışmaya devam ederken maddi zorluklar yaşayan ailelerimizin durumlarının farkında olup mağdur olmamaları için tüm kaynaklarımızı seferber ediyoruz.

Yetişemediğimiz noktalarda da işbirlikleri yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta AHBAP derneği ile el ele vererek Türkiye’nin dört bir yanındaki 60 ailemize hastaları için en acil ihtiyaçları olan medikal malzemeleri ulaştırdık. Bu vesileyle AHBAP Derneği’ne de SMA hastaları, aileleri ve derneğimiz adına teşekkür ederiz.


Gelen talepler doğrultusunda bu yardımları kendi kaynaklarımızla sürdürüyoruz. Bir yandan da gıda kolileri ile yardım ulaştırmaya devam ediyoruz. 

Bu dönemin daha ne kadar süreceği ve şartların ne olacağı konusunda bir belirsizlik olsa da, kesin olan bir şey var. O da SMA Benimle Yürü Derneği olarak bizim Türkiye’nin her yerindeki SMA hastalarının ve ailelerinin her zaman, her koşulda tüm imkan ve gayretimizle yanlarında olacağımızdır.

Süleyman Başaran

Başkan

SMA Benimle Yürü Derneği