Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ile İlgili Önemli Duyuru

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’nın rektörü tarafından 3 Ekim 2019 Perşembe tarihinde depremde hasar gören binalarla ilgili bir açıklama yapılmıştı. Açıklamada Çocuk Servisi’nin ve Çocuk Acil bölümünün kapatılacağı belirtilmişti.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın tarafından geçtiğimiz hafta bu konuda yapılan açıklamaya dair bir haberi okumak için tıklayınız.

Açıklamanın basında yayınlandığı gün ve ertesi gün Cerrahpaşa Tıp Fakültesi hastanesindeki ilgililere ulaşılamadı. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde SMA hastalığı ile ilgilenen Özellikli Hizmetler Daire Başkanlığı’ndan da sağlıklı bir bilgi alınamadı.


Ardından basına yansıyan haberlerde Çocuk Servisi için yeni bir binanın zaten yapılmakta olduğu, 15 gün içinde hizmete açılacağı söylendi. Çocuk Acil içinse 1 hafta içinde hizmete başlanacağı ifade edildi. Söz konusu haberlerden birini okumak için tıklayınız.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Servisi’nde kayıtlarımıza göre 20’nin üzerinde hasta ilacını almakta. Bunların bazıları çevre illerden, bilhassa Trakya’dan gelip gidiyorlar. Bu hastalarımızın ve ailelerinin mağduriyetinin bir an önce giderilmesini bekliyoruz.

SMA Benimle Yürü Derneği olarak konunun takipçisiyiz. Elimize geçen bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.