AHBAP Derneği ile Birlikte Hazırladığımız Medikal Kolilerimiz Yola Çıktı

Ahbap ve SMA Benimle Yürü Derneği tarafından planlanan yardım faaliyeti kapsamında medikal koliler hazırlanarak yola çıktı.

Covid-19 salgını sebebiyle dünyada ve ülkemizde ekonomik ve toplumsal alanda zorluklarla dolu bir dönem içindeyiz. SMA Benimle Yürü Derneği olarak hali hazırda büyük baskı ve stres altında yaşayan ailelerimizin üzerinden hiç olmazsa medikal malzeme teminiyle ilgili yükü kaldırmak için desteklerimiz ara vermeden devam ediyor.

AHBAP Derneği’nin finansörlüğünde hazırlanan koliler Türkiye’nin dört bir yanındaki SMA hastalarına ve ailelerine dağıtılmak üzere İstanbul’dan yola çıktı.

SMA Benimle Yürü Derneği başkanı Süleyman Başaran faaliyetle ilgili olarak şunları söyledi:

Geçtiğimiz aylarda 70 ailemiz için medikal destek kolisi gönderimi, bedelsiz ihtiyaç gönderimleri, erzak ve alışveriş çekleri, medikal tedarik sistemi ile uygun fiyatlı malzeme temini gibi çalışmalar gerçekleştirmiştik. Şimdi de 33 ailemize 55 bin TL lik ihtiyaca özel medikal ihtiyaçlarını sahiplerine ulaşmak üzere hazırladık ve kargoya verdik.

Destek alanındaki çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İçinden geçtiğimiz zor koşullarda ülkemizin her yerindeki SMA hastalarına ve ailelerine desteklerimiz devam edecek. Sponsorlukları için AHBAP Derneği ve PPG Türkiye Şirketi’ne bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Derneğimizin Bağış ve Destek sayfasına ulaşmak için tıklayınız.